Reşit Özkanca Kimdir ?

  • İSİM BENZERLİĞİ İLE İLGİLİ KAMUOYUNA DUYURU
  • İnternette Reşit Özkanca adı arandığında benimle ilgisi olmayan bazı haberler yer almaktadır.  Bunlardan sadece biri emekli olduktan sonra çalıştığım bir vakıf üniversite ile ilgili olup, yalan ve iftira içeren ve adli merciler tarafından  reddedilen konu olup hali hazırda aklanmış bulunmaktayım. 
  • Bunun dışındaki haberler, adli,  yayın evi adı, farklı alanlarda yazar Reşit Özkanca adı altında biyoloji test kitabı,  çocuk kitapları, dini kitap ve yabacı dilde sözlük yayınları mevcut olup benimle bir ilgisi yoktur, isim benzerliğidir.
  • Reşit ÖZKANCA Kimdir?
  • Trabzon’un Of-Hayrat ilçesinin Köyceğiz köyünde doğan Reşit  Özkanca olarak memleketime ve milletime 30 yıl hizmet ettim ve halen de etmeye devam ediyorum. Mikrobiyoloji alanında uzmanlaştıktan sonra çok sayıda akademik görevlerde bulundum. Asistanlıktan Profesörlüğe kadar her kademede heyecanla çalıştım. Binlerce öğrenci  yetiştirme fırsatım oldu. Uluslararası  yayınlar ve çalışmalar yaptım ve yapmaya devam ediyorum. Akuatik Mikrobiyoloji alanında Türkiye’de ilk olan bir kitabı yazmak nasip oldu. İyi  niyetle ve ülke  sevgisi ile yıllarca çalıştım. Çalıştığım vakıf kurumlarında bile resmi bir kurum olarak görev yaptım ve sadece akademik işler yaptım. Fakat Akademik özerkliğe  müdahale edildiği için görevi bıraktım . Yanıldığım  ve hayal kırıklığı yaşadığım durumlar oldu. Demokrasiye inanan bir kişi olarak her zaman devletimin ve milletimin yanında oldum. Memleketimiz ve milletimizde zarar veren hiçbir yapı  ile organik bir bağım olmadı.  Hakkımda yapılan bazı haberler çalıştığın vakıf üniversitesi nedeniyle haksız iddialardır.  Halihazırda konu sonuçlanmıştır ve hakkımda hüküm verilmemiştir. Ayrıca şunun bilinmesini isterim ki, ülkemize ve insanlarımıza silah doğrultan her türlü  terör örgütünü lanetliyorum. Saygılarımla 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.